Elkezdődik a református oktatási stratégia megvalósítása

2019. április 11., címkék: xiv. ciklus 13. ülésszak, xiv. zsinati ciklus 13. ülésszak

Megerősítette a házasságról, családról és szexualitásról szóló 2004-es nyilatkozatát egyházunk Zsinata, a múltfeltárást pedig az Egyház és Társadalom Kutatóintézet hatáskörébe utalta. Döntöttek arról, hogy bevezetik a református köznevelési stratégia első ütemét, átnevezik a Szeretetszolgálati Irodát és számos törvényt is módosítottak a tavaszi ülésszakon.

Ébredés nélkül nem lesz növekedés

2019. április 10., címkék: xiv. ciklus 13. ülésszak, bogárdi szabó istván, xiv. zsinati ciklus 13. ülésszak

„A szívek megújulása, az életünk reformációja nélkül minden hagyomány kihűl és minden új kezdeményezésről kiderül, hogy üres volt” – emlékeztetett Bogárdi Szabó István püspök, a Zsinat lelkészi elnöke a tavaszi zsinati ülésszakot megnyitó beszédében.

Nem vagyunk bolyongók!

2019. április 10., címkék: áhítat, xiv. zsinati ciklus 13. ülésszak, áhitat, szenn péter, xiv. ciklus 13. ülésszak, ahitat

Alázatra, önvizsgálatra hívott és a Krisztus-követő, teljes élet fontosságára hívta fel a figyelmet Szenn Péter, a Horvátországi Református Keresztyén Kálvini Egyház püspöke a Magyarországi Református Egyház Zsinata április 10-i ülésének nyitó áhítatában.